Translate

sobota, 22 marca 2014

Sukces? Oczywiście!

Zdrowe odżywianie na prawdę nie jest trudne. Wiem, to stwierdzenie dla niektórych z was wydaje się absurdalne. Każdy z nas jest tylko człowiekiem i popełniamy błędy. To normalne. Moim zdaniem to nawet nie błędy. Z jakiej racji mamy sobie odmawiać tych wszystkich pyszności? Przecież to głupie! Wszystko jest dla ludzi, trzeba tylko odnaleźć zdrowy balans w tym wszystkim. Zdrową równowagę. To cała metoda na sukces. Jesteście zdziwieni? Przecież to żadna nowość. Co Ci da to że będziesz przez dwa tygodnie na diecie kopenhadzkiej czy kapuścianej, gdy tylko myślisz o rozpływającej się w ustach czekoladzie, chrupiących chipsach i pysznych hamburgerach? Myślisz, że ta Twoja pseudo dieta na prawdę ma jakiś sens?
Wyniszczasz organizm, Twoje ciało dosłownie flaczeje, pozbywasz się z organizmu witamin, minerałów i wody. Wchodzisz na wagę i chudniesz! Och jakież to cudowne! Radość, euforia! Yhym... Od razu po diecie głodówkowej czy jednoskładnikowej masz ochotę na coś słodkiego. Co by tu zjeść... może tą czekoladkę, która właśnie leży na stole! Chwila radości, no skoro zjadłam tą czekoladkę to właściwie mogę zjeść odrobinkę więcej. Skoro to zjadłam to mogę sobie pozwolić jeszcze na to czy na tamto! Błąd! Znasz to z autopsji? Ja też. Jakieś dwa lata temu też bym tak zrobiła (choć nigdy nie przeszłam całej diety kopenhadzkiej, zaledwie 3 dni), ale gdy teraz patrzę wstecz sama uśmiecham się do siebie. Bo jak można było być tak głupim! 

Jaka w takim razie jest rada na piękną i szczupłą sylwetkę? 
Po pierwsze pogódź się z tym, że nigdy nie będziesz wyglądała jak wychudzona Kate Moss... chyba nie o to Ci chodzi prawda? Mi też nie. To teraz nie jest sexy. Fit jest nowym sexy! Musisz zdać sobie z tego sprawę- im szybciej tym lepiej.
Po drugie nie bierz do ust wszystkiego co się nadarzy! (Nie tylko w tej kwestii hah). Patrz na to co jesz! Miej szacunek do swojego ciała, do siebie. Chcesz jeść śmieciowe jedzenie i czuć się jak śmieć? Nie tędy droga. Twoje ciało jest ważne! Zrozum! Jedz zdrowo i smacznie. Owoce i warzywa powinny grać pierwsze skrzypce. Następnie mięso np kurczak, ryby i jajka. 
Po trzecie ruszaj się! Każdy ruch ma znaczenie. Półgodzinny spacer do pracy w jedną stronę to godzinny spacer dziennie, codziennie daje nam to 5 godz spaceru w tygodniu. Dodaj do tego 3 razy w tyg półgodzinny jogging. Wybierz ruch jaki Ci odpowiada. Nie wywieraj na sobie presji. Nie warto. Baw się ruchem!

Ciesz się życiem!

4 komentarze:

  1. Zdecydowanie nie jest trudne :) Nie pochłania więcej czasu, jest bardzo dobre, więc czego chcieć więcej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze powiedziane! Szanować swoje ciało ale też nie robić z niego ascety ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo madry, dojrzaly i przemyslany post!

    OdpowiedzUsuń