Translate

wtorek, 29 stycznia 2013

11. Woody Allen i Paris Manhattan

Jako że interesują mnie różne rzeczy ( i was pewnie też ), nie chcecie nieustannie słuchać o diecie i ćwiczeniach ( ja też nie :P ) postanowiłam dodać posta o czymś innym czyli o filmie.

Jednym z ostatnich filmów jaki oglądałam był "Paris Manhattan" Woody'ego Allen'a. Jak pewnie każdy kto choć raz oglądał jego film wie w jakich klimatach porusza się ten człowiek. A teraz przybliżę jego sylwetkę dla tych, którzy jeszcze go nie znają.
Woody Allen- prawdziwe nazwisko: Allan Stewart Konigsberg 
data urodzenia: 1935-12-01 (77 lat) 
miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA 
Wzrost: 165 cm stan cywilny: trzykrotnie żonaty: 1. Harlene Rosen (1954 - 1959, rozwód); 2. Louise Lasser (02.02.1966 - 1969, rozwód); 3. Soon-Yi Previn (od 22.12.1997)    

Woody Allen jest jednym z najoryginalniejszych artystów współczesnego kina. Tworzy filmy, które bez wątpienia można określić mianem autorskich. Karierę swoją zaczynał od pisania tekstów dla programu "Your Show of Shows", a także dla takich gwiazd jak Ed Sullivan, Sid Caesar, czy Art Carney. W 1961 roku zaczął sam występować jako komik i w bardzo krótkim czasie zyskał popularność. W 1965 roku filmem "Co słychać koteczku?" zadebiutował na dużym ekranie jako aktor i scenarzysta. Rok później na Broadwayu miała miejsce premiera jego pierwszej sztuki "Don't drink the water". Od tego czasu zaczęła się jego niezwykle płodna kariera. Międzynarodową sławę przyniósł mu zrobiony w 1977 roku film "Annie Hall". Przez wielu krytyków jest on uważany za kwintesencję tego, co jest nazywane kinem Allena. Rok później reżyser stworzył swój pierwszy dramat "Wnętrza". Pomimo głosów niektórych krytyków, że Allen zdradził zawód komika, film przyniósł mu dwie nominacje do Oscara. Następne zrobione przez niego obrazy spotykały się z dużym zainteresowaniem i wzbudzały wiele dyskusji. Mimo, że Allen stworzył swój własny styl, to jego filmy nie są takie same. W wielu z nich można doszukać się odwołań do dzieł powstałych już wcześniej i pełne ich zrozumienie wymaga od odbiorcy pewnej wiedzy i przygotowania. W sumie artysta był około 20 razy nominowany do Oscara i trzy razy otrzymał statuetkę. Ma na całym świecie zarówno swoich wielbicieli, jak i przeciwników. Oprócz tworzenia filmów i sztuk teatralnych Woody Allen zajmuje się pisaniem książek, które dostępne są także na polskim rynku. Poza tym jest również uzdolnionym muzykiem. Od wielu lat raz w tygodniu grywa na klarnecie w nowojorskim jazz klubie Michael's Pub. Możemy także oglądać jego trasę koncertowa, która została zarejestrowana w filmie "Wild Man Blues" 
 filmweb.pl
Paris Manhattan film ten opowiada o kobiecie, która ma około 30 lat. Ma za sobą jakieś tam drobne związki, ale cały czas poszukuje ideału. Uwielbia Woody'ego Allen'a oraz jego filmy. Na ścianie powiesiła wielki plakat- portret Woody'ego i z nim rozmawia. Te rozmowy najbardziej mi się podobają. Woody Allen jest "wujkiem dobra rada", zawsze powie życiową prawdę, która pomaga naszej bohaterce w życiowych wyborach. Kobieta szukając swojego ideału zagubiła się w rzeczywistości, ale życie jak zwykle tą rzeczywistość weryfikuje. Na końcu filmu kobieta ma szansę poznać samego "mistrza", ale czy dojdzie do spotkania? I jak się ono zakończy? Sami zobaczcie! Polecam

1 komentarz:

  1. Hej :* Miło mi, że do mnie zaglądasz. Ja osobiście nie uważam, że jest to smutne, że ciągle chcemy i próbujemy a mimo to nie dochodzimy do celu. To jest raczej ludzkie ;) Jednym udaje się od razu, za pierwszym razem - cyk i chudną tyle ile chcę, a inni tak jak my muszą jednak się namęczyć! Tak jak Ty miewam takie dni, że jestem załamana i zdołowana tym, że nadal wyglądam jak wyglądam - a chciałabym inaczej. Żeby poprawić sobie humor myślę o tym co będzie za tydzień, za miesiąc jeśli już dziś zaczną robić np. brzuszki, przysiady, pojeżdże na rowerku itd. Za te kilka tygodniu różnica będzie zauważalna a ja się lepiej poczuję! Kochana, mówisz, że trzymasz dietę a dziś masz taki gorszy dzień! To nic! Idź do wanny, zrób sobie peeling, nałóż maseczkę a od razu poczujesz się lepiej i ciało nabierze kolorku i miękkości! A jak nie masz na to ochoty to zacznij od zaplanowania sobie jakiś prostych ćwiczeń na kilka najbliższych dni, a potem obserwuj jak ładnie idziesz do przodu! Ja jestem optymistką i wierzę, że się uda - bo już jesteśmy zwycięzcami bo się nie poddajemy! Prawka też za pierwszym razem nie zdałam, ale się nie poddałam i już od prawie 10 lat jeżdżę i nie wyobrażam sobie bez tego życia! Trzymam kciuki by jutrzejszy dzień był lepszy :) .. a może już za kilka chwil poczujesz się lepiej?! Czekam na info :*

    OdpowiedzUsuń