Translate

czwartek, 17 stycznia 2013

7. Podkręć swój metabolizm.

To takie proste, a każdy o tym zapomina. Oto kilka porad jak podkręcić swój metabolizm.

1. Pięć posiłków dziennie o stałych porach, najlepiej co 3-4 godziny- aby Twój metabolizm działał na pełnych obrotach przez cały dzień!
2. Ostre papryczki- kapsaicyna, związek znany od dawna, zawarty w ostrych papryczkach daje nam kopa, zwiększa metabolizm i ogranicza łaknienie.
3. Pełne ziarna- to źródło błonnika i złożonych węglowodanów, które pomagają przyspieszyć nasz metabolizm. Ale trzeba uważać i wybierać tylko pełne ziarna i nie sugerować się pięknym opakowaniem.
4. Kawa- kofeina "naturalnie" pobudza ośrodkowy układ nerwowy. Twoja codzienna filiżanka kawy może zwiększyć metabolizm 5-7 procent.
5. Ocet- ocet ma mnóstwo właściwości zdrowotnych, a w tym zdolność do spalania tłuszczu. Badania wskazują, że jest w nim kwas, który współpracuje z pewnymi genami w organizmie, które powodują rozbicie tłuszczu. Stabilizuje też poziom cukru we krwi przez co nie rzucamy się na jedzenie.
6. Cytrusy- pozwalają spalić tłuszcz i utrzymać metabolizm w ryzach. Następnym razem, gdy będziesz chciała coś przekąsić złap za grejfruta lub pomarańczę aby utrzymać metabolizm w ryzach.
7. Przyprawy- są jedną z najłatwiejszych rzeczy do włączenia do naszej diety, aby utrzymać wysokie tempo przemiany materii! Najbardziej ostre przyprawy takie jak kurkuma i cynamon spowodują najlepszą pracę naszego organizmu zwiększając temperaturę organizmu, przyspieszając tym samym proces spalania tłuszczu.

A jeśli chodzi o mnie to postanowiłam zjadać 1100-1400 kcal dziennie. Chudnę! Wszystko jest na dobrej drodze. Zaczęłam ćwiczyć Killera Ewy Chodakowskiej, a A6W dobiła dziś dumny dzień dziewiąty! Jak wam idzie dziewczyny? 

1 komentarz:

  1. Ja mam 9 Skalpel za sobą, wczoraj dodatkowo po Skalpelu zrobiłam Power Training z Beatą Sadowską. Póki co mam -4cm w talii, ale chciałabym już widzieć większe efekty :( wiem, że to jeszcze za szybko na jakieś spektakularne efekty, ale nienawidzę czekać :( pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń