Translate

niedziela, 20 stycznia 2013

8. Zdrowe odżywianie

Witam was moi najdroższy czytelnicy!
Na wstępie chciałam serdecznie podziękować za ponad 700 wejść. Zaczynając tego bloga nie miałam nawet pojęcia, że ktokolwiek będzie tu zaglądał, a nawet komentował. Dziękuję wam!

Zmieniłam troszkę wygląd bloga, bo szczerze powiedziawczy poprzedni wcale mi się nie podobał. Ten jest czystszy i przyjemniejszy. Co wy o tym myślicie?

Dziękuję, że dodajecie mnie do swoich linków i wpisujecie się do mojej grupy google. 

Mam również stronę na fb, ale niestety nie umiem dodać tutaj tabelki fb lub nawet polub mnie na fb. Jeśli ktoś byłby chętny pomóc mi w tej kwestii byłabym ogromnie wdzięczna.


Zacznijmy od podstaw dlatego dziś chciałabym poruszyć temat zdrowego odżywiania:

1. Powinniśmy jeść zdrowych 5 posiłków dziennie. Działa to zbawiennie na nasz metabolizm, przez co cała nasza gospodarka działa na pełnych obrotach. Powinny być zjadane co 3-4 godziny. Ostatni posiłek 3-4 godziny przed snem. Nie później, bo organizm potrzebuje czasu aby przetrawić to co zjedliśmy. Jedząc ostatni posiłek za późno będziemy się męczyć i nie będziemy mogły zasnąć. Nie wspominając już, że wieczorem metabolizm zwalnia i wszystko co zjemy idzie "w boczki".

2. Najważniejszym posiłkiem jest śniadanie. Nie wolno nam wychodzić z domu bez zjedzenia śniadania! To pierwszy i najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Daje nam energię na cały dzień, dlatego proszę was kochani nie wcinajcie na śniadanie pączków czy drożdżówek, bo one tylko spowodują rzucenie się na jedzenie w późniejszej porze z powodu skoków insulinowych. Nie wolno wam także zaczynać dnia od samej kawy, bo metabolizm nie ruszy się ani troszkę, nie wspominając już o tym, że przez cały dzień będziecie odczuwały ochotę na jedzenie. Śniadanie jest najważniejsze.

3. Zwracajcie uwagę co zjadacie! Oto tabela, która obrazuje jak powinno wyglądać wasze codzienne jedzonko. To co na dole- tego powinno być najwięcej. To co na górze- tego najmniej.

4. Pamiętajcie, aby wasza codzienna dieta była urozmaicona oraz bogata w witaminy i  minerały. Nie wykluczajcie za dużo ze swojej diety, bo nasz organizm potrzebuje bardzo dużo składników do prawidłowej pracy. Pamiętajcie, że są produkty dobre i złe- starajcie się po prostu zjadać więcej tych dobrych.

5. Pijcie 1,5-2 l wody dziennie.


6. No i najważniejsze- ruch! Chociaż 3 razy w tyg po godzince. Niby nic, a jest to bardzo ważne dla równowagi fizycznej i psychicznej. Ruch jest dobry dla naszej figury, ale i również dla naszej psychiki. Nie zapominajmy, że ćwicząc wyrzucamy z siebie złe emocje, uwalniają się endorfiny (hormony szczęścia), a życie wydaje się ładniejsze!  Dlatego następnym razem siedząc w domu nie zastanawiaj się dłużej tylko ubierz dresy i idź pobiegać!

4 komentarze:

  1. Zgodzę się z tym, że śniadanie jest najważniejsze i powinno się je jeść. Akurat tu możemy sobie pozwolić nawet na dużo kcal, bo z pewnością spalone zostaną w ciągu całego dnia. Dlatego lepiej do śniadania zjeść te 1/2 pączka niż później ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Hej, zostałaś przeze mnie mianowana do Liebster Blog Award. Życzę udanej zabawy, pozdrawiam cieplutko :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję za wsparcie, kochana jesteś! :*

    OdpowiedzUsuń