Translate

poniedziałek, 16 marca 2015

Podróże małe i duże- Dubaj

Dzisiaj rozpoczynamy nowy cykl na blogu "Podróże małe i duże".
Dziś zapraszam was do Dubaju. To jedno z miast w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, stolica emiratu Dubaj. Przyciąga uwagę wszechobecnym bogactwem, wielkością budynków, zróżnicowaniem etnicznym i rozwojem. Ponadto dodatkowym plusem jest piękna pogoda, morze i plaża.

Transport lotniczy jest kontrolowany przez, założoną przez rząd w 1985 roku, Emirates Airlane . Linia ta posiada swój główny port tranzytowy na Dubai International Airport.

Na początek musimy poczekać jakąś godzinkę w kolejce. 

Dubaj budował swoją pozycję jako ważnego punktu na trasach transportowych w latach 70 i 80 XX wieku. Obecnie miasto jest ważnym ośrodkiem i portem turystycznym, ale także jest ośrodkiem dla przedsiębiorstw informatycznych oraz finansowych razem z nowym Światowym Centrum Finansowym – Dubai International Finance Centre (DIFC).


Boom budowlany zaowocował powstaniem projektów na wodzie Palm Islands, The World oraz na lądzie Dubai Marina, Burj Khalifa i Business Bay.
 Burj Khalifa ma wysokość 850 m pobił już wszystkie rekordy wysokości, jest najwyższą konstrukcją wybudowaną przez człowieka. Budynek został ukończony w 2009 roku.

  Burj Khalifa


Obok Burj Khalifa wybudowano największe centrum handlowe na świecie – The Dubai Mall również ukończone w 2009 roku.

W centrum handlowym możemy znaleźć ogromne akwarium.

Największego krokodyla, który chce Cię zjeść ;)


 Kilka facetów wiszących na ich... sprzętach (śmiech).

No i masę ludzi jak zwykle.

Wychodząc na zewnątrz centrum handlowego możemy zobaczyć tańczące w rytm muzyki fontanny.Burj al-Arab (Wieża arabska)– hotel żagiel wybudowany na sztucznej wyspie do niedawna najwyższy hotel na świecie. Widok z plaży, a jakże.


Dubaj Marina, przepiękne miejsce.
Beats by Dr. Dre są ze mną wszędzie.


Poza tym wielkie budynki, plaża i słońce.Świętowałam tam sylwestra i nowy rok, jak to wyglądało? A no tak.
To do następnej podróży, czołem blogerzy!

2 komentarze:

  1. Moja koleżanka kilka lat spędziła w Dubaju pracując w teatrze i zawsze byłam pod wrażeniem zdjęć i przyznam, że jakoś nie ciągnię mnie w tamte strony, ale patrząc na twoje zdjęcia jestem pod wrażeniem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jezuu. Piekne zdjecia, chciałabym tam pojechać ☺

    OdpowiedzUsuń