Translate

poniedziałek, 8 lipca 2013

27. Ciekawostki cz. 1

1. Książka wyzwala uczucie szczęściaNowe badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Glasgow na ponad 200 ludziach mówią, że przepisywane książki o tematyce samokształceniowej i sesje dyskusyjne na ich temat dla ludzi z lekką depresją na prawdę pomagają. Badania wykazały stosunkowo niski poziom choroby u osób czytających w porównaniu z osobami, które uzyskały tylko pomoc lekarza rodzinnego. Zatem czytajmy książki zamiast chodzić do lekarzy.

2. Zdrowa równowaga = szczęśliwe serce
Mimo, że zabrzmię jak Twoja mama to równowaga na prawdę jest ważna jeśli chodzi o ćwiczenia. Nowe badania opublikowane przez Heart Journal mówią, że ci którzy ćwiczą za ciężko i za dużo są bardziej narażeni na śmierć od tych którzy znają umiar. Jeśli kochasz być fit i chciałabyś/chciałbyś żyć dłużej spróbuj wysoko internwałowego treningu: sprint przez 20-40 sekund, po czym pozwól na spowolnienie pracy serca.

3. Jedno słowo "szparagi"
Kto by powiedział, że to warzywo może mieć taki wpływ na lepsze życie seksualne? Ostatnie badania przeprowadzone na szczurach, które jadły szparagi, wykazują, że ich potencja momentalnie zwiększała się. To wszystko przez poziom witaminy E, który steruje libidem. I to wszystko tylko za cenę 4 kcal za łodygę. Po prostu spróbuj! Dodaj do tego miód, badania wykazują, że on również działa na potencje.

4. Zrzuć kilogramy z arbuzem
Arbuz może być sekretem na spadek wagi. W Stanach Zjednoczonych myszy były odżywiane wysoko nasyconym tłuszczem i cholesterolem. Inne były dodatkowo odżywiane arbuzem, zanotowano u nich 30% spadek wagi. Efektem tego może być aminokwas zwany cytruliną, można go znaleźć również w małych ilościach w czosnku, cebuli i ciecierzycy. Spróbuj sama jako przekąska- pyszny nawet z wódką!


Dobranoc!

2 komentarze:

  1. Arbuz swoją drogą świetnie nawadnia :)

    Ps. OK, Twój blog właśnie został dodany do spisu, prosiłabym jeszcze o umieszczenie bannerka z linkiem, w dowolnym miejscu na stronie. Dzięki!

    OdpowiedzUsuń
  2. nie jadlam szparagow :/ czas sprobowac :)

    OdpowiedzUsuń